Bu Blogda Ara

Çarşamba, Mayıs 30

Kürtaj ve Sezeryan Konusunda Başbakan'a Açık MektupHaklı Kadın Platformu'nda, son günlerin tartışılan konusu, kürtaj ve sezeryan ile ilgili yazılan açık mektubu okumak için tıklayınız 


Bu konu hakkındaki fikir ve yorumlarınızı bekliyorum...


5 yorum:

 1. Ülkemizde zaten hastanelerde kişinin kendi isteğiyle kürtaj olmasına izin verilmiyor, ancak doktorun hayati tehlike halinde buna karar vermesi gerekiyor.Mektupta yazıldığı gibi kişilerin doğum kontrolü yönünde bilinçlendirilmesi zaten büyük oranda kürtajın önüne geçecektir.Normal doğum yapmış biri olarak sezeryanın "keyfiyen" yapılmasını zaten tasvip etmiyorum. Tekrar bir bebek dünyaya getirirsem cok ciddi bir sorun olmadıkça yine normal doğum yapmak isterim.

  YanıtlaSil
 2. Kimin başına ne geleceği belli olmaz.Herşeyin insanlar için olduğu söylenir hep.Ben eğer zamanında kürtaj olmasaydım varolan o çocuğa Başbakan mı bakıp okutacaktı??Kimse istemez ama olmuşsa bir kaza,geleceği de düşünüp gerekli kararı vermek biz kadınlara düşer.Bıraksınlar vicdanımızla neyi yaşıyorsak yaşayalım,üzüntüsünü de biz çekeriz,O'na düşmez.1 çocuk sahibi oldum ve 3 kişinin maaşı ile büyütüp,4 kişinin katkısı ile okutabildik.2 çocuk olsaydı benim başıma gelen olacaktı,olanaklar büyük çocuğa sunulacaktı..Ve çocuğum 18 yaşına gelene dek sağlık sigortasını karşılamadı bu devlet,özel doktorla büyüttüm.Ne diyorlar yahu bunlar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. KesinLikle haklisiniz, bazen haberlerde goruyoruz hasta sakat özürlü bircok bebek ailesiyle birlikte konu oluyor sonra birkac vatandas durumlari iyiyse destek oluyor yardimlar yapiyor ama bunu devlet yapmiyor, o ana-baba cocugu sakat dogacak diye bunu bile bile nasil bir ömür gecirecek bu da ayri bir mevzu, tabi bir de tecavuzcusunun bebegini doguracak kadinlar var o konulara hic girmek istemiyorum

   Sil
 3. Bu iki konu yani tecavüz ve sakatlık devede kulak aslında.İstenmeyen gebelik dediğimiz durumun oranları çok daha yüksek.Evet hiç de hoş değil ama doğurmaya zorlamak büyük hata olur.Bıraksınlar bunun vicdani sıkıntısını biz çekelim,onlara ne??

  YanıtlaSil
 4. Yeşim Salkım çok güzel bir yorum yapmış
  "hiçbir kadın isteyerek kürtaj olmaz zaten.o masada vicdanını da bırakır "

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...