Bu Blogda Ara

Pazartesi, Ekim 1

7-19 Yaş Aile Eğitim Programı

En son postta "toparlanıp geleceğim" demiştim , kendimi toparlanmış hissederek geri döndüm 

Öncelikle ihmal ettiğim kendi blogumla beraber, takipçisi olduğum bloglara gözatarak işe başladım, gözüme takılan, sizin gözünüzden kaçabilecek faydalı postları paylaşmak istiyorum. 
Bunlardan biri de -haliyle okul-ev-iş üçgeninde boğulmadan toparlanan bir anne olarak- çocuklu aileler için faydalı olacağını düşündüğüm bir program...

Esra'nın Dünyası'ndan aynen alıntı yaparak sizlere aktarıyorum, 
kesinlikle faydalanılmalı, bilinçli hareket edilmeli, ruhları sağlıklı çocuklar yetiştirilmeli...Her tartışma sonunda söylenen mutlak bir söz vardır ki hepimiz sıklıkla kullanırız.. 'Eğitim Şart' deriz, işin içinden sıyrılırız. Hele konu, çocuk eğitimi olunca , akan sular durur. Herkes, eğitimden bahsedip duruyor ama gerçek hayatta ne yazık ki sadece temennide kalıyor.
   Bu sefer böyle olmasın. Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği 7-19  yaş Aile Eğitimleri bu eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Tamamen ücretsiz bu eğitimler Türkiye'nin dört bir yanında Psikolojik Danışmanlar tarafından veriliyor. 8 hafta boyunca, haftanın sadece bir günü 2,5 saat kadar süren bu çalışmalarla Anne Babalar bir çok konuda farkındalık kazanıyor. Eğitimin sonunda da tüm katılımcılara, katılım belgesi veriliyor.
     Ben ve yüzlerce Psikolojik Danışman arkadaşım bu eğitimleri 3 yıldan bu yana veriyoruz. Ancak kimi zaman katılımcı bulmaktan zorlanıyoruz. Eğitim şart  deyip işin içinden sıyrılanlardan olmayın.İlkokul, ortaokul, lise fark etmez. Çocuğunuzun okulundaki Psikolojik Danışman'la temasa geçtiğinizde daha detaylı bilgi alabileceksiniz. 
1. Ergeni tanımak 
2. İletişim 
3. Birlikte büyümek 
4. Aile tutumları 
5. Riski yönetmek
6. Olumlu davranış kazandırma 
7. Uzlaşabilmek 
8. Geleceği planlamak


      Öğretmen arkadaşlarımızın da büyük bir hevesle bu programa katıldıklarını ve uygulamada bir çok farkındalık kazandıklarını da belirtmek isterim. 
     Tamamen ücretsiz olan bu aile eğitim programı için haftanın bir günü 2,5 saat zaman ayırdığınızda , çocuğunuz için büyük bir adım atmış olacaksınız.
    Sevgiyle Kalın....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...