Bu Blogda Ara

Salı, Aralık 24

Bit Tokası


Bit tokası diye birsey varmış, eczanelerde satılırmış, önlem olarak alsak fena olmazmış... Öğretmenimizden gelen not sınıfta ya da okulda böyle bir vaka mı var diye düşünmemize sebep olsa da, saç kontrolümüz temiz çıktığı için mutlu ama tedirginiz. 
Ne yapmalı diye düşünürken aklıma lavanta geliyor. Büyüklerimizin çekmecelere koyarak güvelerden böceklerden korunmamızı sağladıkları lavanta keseleri... Lavanta kesesine benzeyen bir toka yapabilirim diye düşünüyorum, ama evde lavanta yok, lavanta yağı var. Neden olmasın diyerekten işe koyuluyorum. Önce tokamızın şeklini oluşturuyorum, sonra bir parça pamuğa lavanta yağı döküyorum, keçelerin içine yerleştirip dikiyorum. Veee tokamız hazır. Dilerim malum küçük şeylerden saçlarımızı korur.
7 yorum:

 1. ben de araştırmıştım geçen sene kızıma takmıştım içlerinde camphre maddesi ve lavandula angustafolia varmış. 6 ay süreyle de etkili olduğu yazıyordu...

  YanıtlaSil
 2. Anasınıfına giderken ben de almıştım ama bir işe yaramadı ve maalesef nasibimizi almıştık ama şampuanlar çok etkili olmuştu. Hiçkimse "bizde olmaz" diye düşünmesin, gayet kaliteli semtlerde ve okullarda dahi olabiliyor. Nihayetinde bunlar çocuk ve okuldayken ellerini yeteri kadar temizleyemiyorlar.

  YanıtlaSil
 3. Nehirlerin sınıfa da gelmiş :( Şampuan aldık biz de ama ne kadar korur bilmiyorum. Bu bit tokasını da almaya niyetlendim ama seninki de süper olmuş, bizde lavanta çok, keşke deseydin bana verirdim ben sana :)
  Ellerine sağlık ayamaya kumpanyacım, umarım işe yarar.,,

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler Esenim Canım :) umarım bulaşmadan bizlerden uzaklaşır giderler

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar mantıklı ... Çok iyi bir fikir ... Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...