Bu Blogda Ara

Pazar, Ocak 6

2013'ün Moda Saç Rengi Küllü Sarı

 
 

Epeydir kızıl olarak kullanıp , sonrasında kendi doğal saç rengim olan koyu kumrala biraz daha yaklaşayım diyerek önce kahverengiye sonra açık kahverengiye boyayıp 2,5 ay hiç boyamadan durabilme şerefine erişmiş ve artık boyasız doğal saçlarımla hayatıma devam etmeye niyetlenmişken ...
 
Burada heyecanla okuduğum haberden sonra ani bir kararla saçlarıma çok sık olmayan aralıklarla gölge yaptırayım, hoşuma giderse sarıya bile boyatırım diye düşünüp kuaförümle konuştum, fiyatta bile anlaştık. Lakin bir türlü fırsat bulup gidemeyerek en sonunda "amaaan kendim de boyarım n'olmuş ki" diye bir hata cümlesiyle beyazlarımı bile kapatamayan çok ünlü bir markanın boyasını kullandığımın ertesi günü soluğu yine kuaförde aldım :(

Önce rengi açalım dedik, sonra yıpranır diye vazgeçtik, sonra en kötü ihtimalle -yine yıllardır kısacık kullandığım için- 5 aydır zar zor uzattığım "saçlarıma kıyarım, kökü bende nasılsa" düşüncesiyle gölge yapılacak kısımları açma işleminden sonra, kumrala boyayıp doğal bir görünüme kavuşturduğum saçlarımla 1 günümü tamamladım bile. Hatta alıştım ve hatta sevdim de.

Lakin ; evde saçlarınızı boyamaya karar verdiyseniz

1- Kesinlikle kutunun üzerindeki renge aldanmayın
2- Saçınızda boya varsa renk değişikliği yapmayın, yapacaksanız bile koyudan açık renge döndürmeye çalışmayın
3- İlle de koyudan açığa çevireceğim derseniz bu işi uzmanına bırakın

Yoksa benim gibi evde bilinçsizce boyayıp  2,5 aydır diplerden çıkan doğal renginiz gayet hoş bir renge kavuşurken, alltaki boyalı saçlar aynen kalır ve tabir caizse köylü güzeli gibi otalıkta dolanmak zorunda kalabilirsiniz.
 
Neysek i, elleri dert görmesin canım kuaförüm saatlerce uğraşıp saçlarımı yıpratmadan, kırmadan, yakmadan istediğim kıvama getirdi. İşin diğer boyutu , boyamasam ölür müydüm, tartışılır tabi :)) kafama koydum ya , illa yapacağım :)) artık gölgeli olsa da doğal bir görüntüsü olduğu için diplerden kendi rengim çıksa da boyamaya niyetim yok, tek derdim kızıllardan biraz uzaklaşmaktı ama epey maceralı oldu :)

2 yorum:

  1. Geçmiş olsuuuuunnnn :) O amaaaaan ne olacak bende yaparım kısmını hiç denemedim evde çünkü hakikaten de işin uzmanına bırakmak gerekiyor :) Özellikle sarı tonlarında birşeyler yapılacaksa o kadar kötü sırıtıyorki yapılan hatalar :) Yine kuaför kurtarmış seni bak :) Ben çoooooookkkkkkuzun zmandır boyatmadım saçımı ve bir yıldır da boyatmayı düşünüyorum ama karar veremedim :D Yuh nasıl karar veremedin dersen galiba içimde de çok boyatma arzusu yok diye düşünüyorum sadece güzel bir renk bulamadım hahah :) Bahanelere bak :) Ama acaba ne renge boyatsam kısmında takıldım kaldım ve kaldım yani :) Saçlarımın yanmasını istemiyorum maşallah sana boyatmadan duramayanlardansın herhalde :) Yakma kuzum saçlarını yakma yazıktır etme eyleme bacım :) Koysana kıs saçının renginin fotosunu yani kendi fotonu çeksene :) Belki beğenecek ben de o rengi isteyeceğim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler canım, aslında çok sık boyamıyorum ama 2 ay boyamayıp "heh nihayet kendi saçlarıma kavuştum" derken kıyıdan köşeden bana gülümseyen beyazları görünce kendimi kozmetik mağazasında buluyorum :) neyse bu son artık KESİNLİKLE :)) yeni saçlarımla henüz fotom yok ama profile kendimi ekleyeyim. Boyatmaya niyetin yoksa hiç girme o işlere zaten sende beyaz da yok gördüğüm kadarıyla, her zaman doğallık en güzeli , öpüldün.

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...